Kompozitinių terasinių lentų prisitaikymas prie vietinio klimato sąlygų – spalvos pokyčiai
Maždaug per keletą dienų nuo kompozitinių lentų montavimo momento, jos gali pakeisti savo spalvą. Tai natūralus procesas, atsirandantis dėl saulės spindulių poveikio medienos pluoštams. Medienos, kaip pagrindinės medžiagos, naudojimas gamyboje, suteikia kompozitui unikalių savybių ir natūralią išvaizdą, tačiau tai daro didelę įtaką lentų elgsenai laikui bėgant.
WPC terasinės lentos turi prisitaikyti prie vietinio klimato sąlygų – jose esanti mediena, veikiant oro sąlygoms, turi stabilizuotis. Šis procesas trunka nuo vieno iki keturių mėnesių, priklausomai nuo saulės poveikio laipsnio ir kritulių intensyvumo. Per šį laikotarpį medienos pluoštai, kurie buvo atidengti apdorojant lentas šlifavimo šepečiu, patiria būdingą „pageltimo“ procesą, o lentų spalva gali skirtis nuo pageidaujamos.
Kompozitinės lentos pilną spalvą įgauna tik po to, kai lentos prisitaiko prie vietinio klimato sąlygų, kai spalva vėl tampa panaši į pradinę. Pasibaigus prisitaikymo prie vietinio klimato sąlygų laikotarpiui, spalva paprastai būna 0,5–1 tonu šviesesnė už pradinę spalvą.
Kompozitinės lentos dėl esančio jų sudėtyje natūralaus medžio turi tendenciją pasidengti būdinga jiems patina, dėl kurios, laikui bėgant, gali pasidaryti įspūdis, kad lenta tapo šviesesnė. Šis procesas yra neišvengiamas ir būdingas visų tipų medienos-polimero kompozitams. Numatomas pastebimas spalvų pokytis, priklausomai nuo oro sąlygų ir saulės poveikio terasoje laipsnio, gali svyruoti nuo 0,5 iki 2 tonų per metus.