Turbūt nesuklysime teigdami, kad grindų danga – svarbiausias lauko terasos elementas. Specialistų teigimu, į kokybišką dangą investuoti tikrai verta. Tokiu atveju neteks rūpintis dažnu grindų atnaujinimu ir terasą ilgus metus galėsite eksploatuoti be papildomo galvos skausmo.
„ProDeck“ terasų sistemų ekspertai atsako: kokias terasines lentas rinktis, kad danga patikimai tarnautų net permainingomis Lietuvos klimato sąlygomis.
Kokybiškai įrengta lauko terasa – jauki erdvė, kurioje malonu leisti laiką. Šiltaisiais metų mėnesiais čia ilsimasi, skaitoma, pietaujama su šeima ir kitaip leidžiamas laisvalaikis. Interjero dizaino ekspertai pastebi, kad namų erdvės (pavyzdžiui, svetainė, virtuvė ar miegamasis) gali atskleisti nemažai tiesos apie būsto savininkų asmenybę, jų požiūrį ir lūkesčius. Lauko terasa – ne išimtis. Ji taip pat šį tą pasako apie mus.
Leidžiant laiką terasoje, galioja viena auksinė taisyklė: čia svarbu jaustis taip pat laisvai ir patogiai kaip ir namų viduje. Jeigu norite užtikrinti šios būsto erdvės komfortą, terasos grindis būtina pasirinkti ypač dėmesingai. Specialistai išskiria dažniausiai naudojamus terasinių lentų tipus: medinės lentos ir WPC terasinės lentos.
Terasinės lentos
Pagal savo unikalias savybes ir sudėtį, terasinės lentos skirstomos į dvi pagrindines kategorijas: tai medinės lentos bei WPC (medžio kompozito) lentos.
Lyginant su akmens masės plytelėmis, terasinės lentos turi nemažai pranašumų. Jos gali būti praktiškesnės lietingo oro atveju. Lyjant akmeninė danga tampa slidi, ir potencialiai pavojinga.
Kitas privalumas – dėl savo fizikinių savybių, terasinės lentos saulėtomis vasaros dienomis įkaista mažiau nei akmuo, todėl diskomforto (ir net nudegimų!) ant lentomis dengtos terasos kartą dieną vaikštant basomis išvengsite. Tinkamai prižiūrint lentomis išklotą terasą, tokia danga patikimai tarnaus ilgus metus.
Kviečiame kiek įdėmiau pasigilinti į populiariausius terasinių lentų variantus, jų pliusus ir minusus:
Medinės terasinės lentos
Išties dažnas pasirinkimas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Nesunku suprasti kodėl: medis yra natūrali, nuo seno naudojama žaliava, kuri estetiškai atrodo tradiciniuose bei moderniuose būstuose, tinka lauke ir vidaus interjerui.
Medinės terasų lentos, lyginant su kitomis populiariomis dangomis, yra pigesnis pasirinkimas. Visgi, kainos klausimas yra sąlyginis ir tiesiogiai priklauso nuo medienos tipo: jeigu naudojama pušis, tikrai pavyks sutaupyti. Tuo tarpu, renkantis lietuviškiems orams puikiai tinkančią Sibiro maumedžio medieną arba termomedieną, terasos grindų įrengimas savo kaina priartės prie akmens plytelių arba WPC lentų.
Medinių terasinių lentų trūkumai
- Siekiant užtikrinti dangos ekologiškumą, būtina žinoti kokiu būdu apdorojama mediena. Nemažai gamintojų apdorodami medines terasines lentas, naudoja nesaugius, gamtai kenksmingus priedus. Todėl, jeigu apsisprendėte rinktis medinę dangą, pasidomėkite, kokios medžiagos naudojamos medienos paruošime. Nesaugūs priedai gali alergizuoti (tai ypač aktualu, jeigu Jūsų organizmas jautrus, namuose gyvena maži vaikai arba augintiniai) ir lemia prastesnę dangos kokybę, todėl tai – toli gražu ne smulkmena.
- Svarbus aspektas, kurį dalis namų savininkų pamiršta – medinių terasų eksploatacijos išlaidos. Siekiant išsaugoti medžio estetiką bei funkcionalumą ir apsaugoti nuo drėgmės poveikio, įvairių kenkėjų, pelėsio, būtina reguliariai atnaujinti lentas: jas impregnuoti, šlifuoti. Visa tai ne tik prailgina tarnavimo laiką, bet ir saugo nuo šerpetojimo, padeda išvengti rakščių. Taigi, iš pirmo žvilgsnio nedidelė medinių terasos grindų įrengimo suma bėgant metams gerokai išauga.
- Šiuolaikinės lentos gamybos metu yra rūpestingai apdorojamos ir visiškai saugios, tačiau nepaisant visų naudojamų priemonių, medinė terasos danga vis tiek mažiausiai atspari gaisro atveju. Ant medinės terasos įsiplieskusi ugnis nesunkiai gali išplisti ir į namo patalpas.
- Neprižiūrint, nealyvuojant, ant medinių terasinių lentų gana greitai atsiranda įtrūkimai, šerpetojimai, todėl šios atrodo neestetiškai ir gali palikti rakščių.
WPC terasinės lentos
Tai sparčiai populiarėjantis sprendimas, kuris patiks, jeigu pageidaujate estetiškos dangos, tačiau norite itin patvaraus, ilgalaikio ir funkcionalaus varianto.
Paprastai kalbant, WPC gaminiai yra medžio ir plastiko kompozitas. Priešingai nei tradicinės medinės lentos, WPC produktai pasižymi geresniu atsparumu mechaniniams pažeidimams, patikimai atsilaiko prieš permainingas klimato sąlygas, temperatūros svyravimus, nebijo intensyvių kritulių, drėgmės.
Pasirinkę WPC lentas, galėsite jaustis ramiau: bėgant metui jos išlaikys pirminę išvaizdą, neįskils ir nesutrūkinės, terasos dangos nepuls kenkėjai, nesiveis grybelis, WPC lentų nereikia impregnuoti. Dėl šių savybių WPC danga idealiai tinka lauko terasoms Lietuvoje.
Kokybės paslaptis – unikalus gamybos procesas. WPC lentos gaminamos natūralią medieną kombinuojant su polimerais bei specialiais priedais. Tai veiklieji komponentai, kurie prailgina WPC lentų eksploatavimo trukmę, tvirtumą, ilgaamžiškumą. Siekiant dar pagerinti lentų savybes, jos apdorojamos specialiu būdu: šlifuojamos, kad įgautų natūralią medžio estetiką, tekstūrą, taptų neslidžios, o ateityje nešerpetotų ir nepaliktų rakščių.
WPC terasinių lentų trūkumai
WPC terasinės lentos turi pranašumų prieš kitas populiarias dangas: įsigijus maloniai stebina dėl savo ilgalaikiškumo ir tvirtumo. Vis dėlto, būtina apžvelgti ir kelis šios dangos trūkumus.
- WPC lentos brangesnės už įprastas medienos lentas. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad tai – tik vienkartinė investicija. Tolesnė WPC gaminių priežiūra nebus brangi ar sudėtinga. Ypač lyginant su medienos lentomis, kurias tenka reguliariai atnaujinti, perdažyti, impregnuoti. Tai reiškia kad ateities perspektyvoje pavyks net sutaupyti.
- Kitas veiksnys, kuris gali atbaidyti nuo WPC lentų įsigijimo – natūralumo klausimas. WPC danga nėra šimtaprocentinė mediena, tai medžio pluošto ir plastiko kompozicija. Nepaisant to, lentos vizualiai atrodo itin solidžiai ir gali būti derinamos prie bet kokio eksterjero.
Galutinį sprendimą dėl terasos dangos priimate Jūs, tačiau aišku viena: WPC gaminių trūkumai gali tokiais atrodyti tik pirmo žvilgsnio ir anaiptol nenusveria šios dangos privalumų.
Kodėl WPC lentų gamintoją būtina rinktis atidžiai?
Terasos dangos kokybę lemia ne tik naudojama medžiaga, bet ir gamintojas. Būtent todėl apsisprendę dėl terasos dangos, papildomą dėmesį skirkite prekės ženklo pasirinkimui. Įvertinkite produktų sudėtį, gamybos techniką, peržiūrėkite vartotojų atsiliepimus.
Esame užtikrinti, kad „ProDeck“ kompozitinės WPC lentos yra patikimas pasirinkimas. Štai kodėl:
- Unikali gamybos technika. „ProDeck“ lentos gaminamos pasitelkiant inovatyvią ekstruzijos techniką. Ši technologija užtikrina, kad lentų gamybai naudojama tolygi, kokybiška žaliava. Tokias lentas po daugelio metų galima atnaujinti ir toliau efektyviai eksploatuoti. Ekstruziją naudoja ne visi WPC lentų gamintojai: vis dar pasitaiko WPC lentų, pagamintų pagal koekstruzijos techniką. Pastaruoju būdu pagaminti produktai pasižymi prastesne kokybe, nes naudojamos netolygios žaliavos, yra mažiau atsparūs deformacijoms, greičiau dėvisi.
- Naudojimo „ProDeck“ WPC gaminiams suteikiame net 5 metų garantiją, kuri apima įvairių tipų žalą. Galite būti tikri, kad pažeidimo atveju lentas pakeisime naujomis ir suteiksime kitą reikalingą pagalbą.
- Dėmesys gamtai. Gaminant WPC terasines lentas, svarbiu aspektu išlieka ekologiškumas. Galime užtikrinti, kad „ProDeck“ gaminiams naudojamos sertifikuotos, gamtą tausojančios ir ekologiškos medžiagos. WPC lentos gali būti perdirbamos, todėl yra geras pasirinkimas tiek estetikos, tiek gamtos požiūriu.
- Dangą tausojantys priedai. Savo gaminiams keliame itin aukštus standartus. Prižiūrime gamybos procesą ir tiksliai žinome, kokie apsauginiai komponentai yra kompozitinių terasų lentų sudėtyje. Vieni svarbiausių – UVA ir UVB filtrai, kurie dangą saugo nuo kenksmingo saulės spindulių poveikio. Taip pat naudojami antioksidantai, kurie saugo nuo gamtos veiksnių (pvz. kritulių) poveikio. Galiausiai, pasitelkiame biocidus: taip lentas apsaugome nuo grybelių, kerpių ir kenkėjų.
- Saugumas terasai ir Jūsų būstui. Dar vienas komponentas, kurio didžiuojamės – antipirenai. Tai medžiaga, kuri maksimaliai padidina WPC dangos atsparumą ugniai (Broof ir B degumo klasės), todėl gerokai sumažinama gaisro rizika.
Ieškantiems kokybės ir ilgaamžio lauko terasos eksploatavimo, „ProDeck“ WPC lentos – ideali išeitis. Kviečiame tuo įsitikinti patiems!