Turbūt nesuklysime teigdami, kad grindų danga – svarbiausias lauko terasos elementas. Specialistų teigimu, į kokybišką dangą investuoti tikrai verta. Tokiu atveju neteks rūpintis dažnu grindų atnaujinimu ir terasą ilgus metus galėsite eksploatuoti be papildomo galvos skausmo.
„ProDeck“ terasų sistemų ekspertai atsako: kokias medžiagas rinktis, kad danga patikimai tarnautų net permainingomis Lietuvos klimato sąlygomis.
Kokybiškai įrengta lauko terasa – jauki erdvė, kurioje malonu leisti laiką. Šiltaisiais metų mėnesiais čia ilsimasi, skaitoma, pietaujama su šeima ir kitaip leidžiamas laisvalaikis. Interjero dizaino ekspertai pastebi, kad namų erdvės (pavyzdžiui, svetainė, virtuvė ar miegamasis) gali atskleisti nemažai tiesos apie būsto savininkų asmenybę, jų požiūrį ir lūkesčius. Lauko terasa – ne išimtis. Ji taip pat šį tą pasako apie mus.
Leidžiant laiką terasoje, galioja viena auksinė taisyklė: čia svarbu jaustis taip pat laisvai ir patogiai kaip ir namų viduje. Jeigu norite užtikrinti šios būsto erdvės komfortą, terasos grindis būtina pasirinkti ypač dėmesingai. Specialistai išskiria dažniausiai naudojamus dangų tipus. Tai akmens masės plytelių danga, medinės lentos ir WPC terasinės lentos.
Apžvelkime šiuos pasirinkimus:
Akmens masės plytelės
Akmens masės plytelės gali būti labai įvairios: 2 ar 3 cm storio, klijuojamos ar montuojamos ant aliuminio karkaso – pasirinkimas praktiškai neribotas ir priklauso tik nuo Jūsų skonio ir galimybių.
Akmuo yra gana tradicinė medžiaga, tad plyteles pavyks laisvai derinti prie bet kokios būsto apdailos. Pavyzdžiui, moderniai architektūrai geriau tinka monolitinė akmens masė ar didelių gabaritų akmens masės plytelės, o tradicinio stiliaus terasai – natūralūs akmenys ar jų fragmentai. Nepretenzingos, lygios akmens plokštės puikiai derės prie įvairių lauko baldų. Tuo tarpu, jeigu ieškote prabangos, verta rinktis įmantriai dekoruotas natūralaus granito plyteles.
Lauko terasai rekomenduojamas aplinkos poveikiui atsparios akmens masės plytelės. Tai ypač aktualu Lietuvoje, kur orai sunkiai nuspėjami ir didelis metinis kritulių kiekis. Įsirengus prie lietuviškų orų pritaikytas, atsparias akmeninės masės terasos grindis, jų eksploatavimas bus gana nebrangus ir ilgaamžis, o priežiūra – labai nesudėtinga.
Akmens masės plytelių terasos trūkumai
- Pirmas į akis daugeliui krentantis akmens masės plytelių dangos minusas – jos kaina. Akmeninės terasos grindys, montuojamos ant aliuminio karkaso, yra vienas brangiausių variantų, todėl rimtai pasverkite savo galimybes. Jeigu tvirtai apsisprendėte būtent dėl šios medžiagos, investuokite tik į patikimo, gerai žinomo prekės ženklo produkciją.
- Akmens masės plytelės bijo smūgių, tad ant terasos grindų nukritęs sunkesnis daiktas gali lengvai suskaldyti ar įdaužti plytelę.
- Dėl savo natūralių fizikinių ir cheminių savybių, akmeninė danga rytais būna labai šalta, o karštomis vasaros dienomis (ypač, kai akmuo tamsių spalvų) gali labai įkaisti, todėl ant jos vaikščioti basomis griežtai nepatartina: gresia ne tik diskomfortas, bet ir galimos traumos.
- Dar vienas šios dangos trūkumas – po lietaus ji gali tapti labai slidi. Taip pat svarbu nepamiršti, kad akmuo yra itin kieta medžiaga, todėl netikėtai paslydus ir nukritus ant akmeninio paviršiaus, yra rizika stipriai susižeisti. Tai ypač aktualu, jeigu būste gyvens maži vaikai arba vyresnio amžiaus asmenys, senjorai.
Terasinės lentos
Kitas funkcionalus variantas, kurį renkasi nemažai namų savininkų – terasos grindų išklojimas lentomis. Pagal savo unikalias savybes ir sudėtį, terasinės lentos skirstomos į dvi pagrindines kategorijas: tai medinės lentos bei WPC (kompozito) lentos.
Informacija apie terasines lentas pateikiama šiame straipsnyje: